13.12.2011

ARCHITEKTURA PRL - ALTANA I WILLA

Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na bloga, bo pracy - zleceń dla firm - dużo, a doba za krótka :) Mam nadzieję, że wkrótce coś z tych tematów będę mogła pokazać w "Publikacjach" na mojej stronie.

A póki co piękna altana oraz okrągła willa czyli kolejne budowle do projektu o Architekturze PRL! Pojechałam na zdjęcia do katowickiej Ligoty by obejrzeć i sfotografować obiekt powstały pod koniec lat 50 - tych, willę wybudowaną z okazji wizyty Nikity Chruszczowa (który jednak tam nie dotarł) oraz ciekawą żelbetową altanę stojącą nieopodal. Zachęcam do przeczytania artykułu na ten temat autorstwa Iwony Sobczyk w Gazecie Wyborczej - TU.

Recently I do not have much time for a blog because of work - a lot of jobs for a different companies all Dec. I hope I will be able to show it in "Publications" on my website soon.
Below - some of the photos of very interesting buildings - villa and gazebo - to my photo project Architecture PRL. Some informations about buildings here, in Gazeta Wyborcza article (in polish).


Elewacja willi niestety nie wygląda dobrze, wskutek jej przebudowywania.
A na koniec jeszcze grafika (mozaika?) Stefana Suberlaka, która znajduje się w nieczynnym budynku dworca kolejowego w Katowicach - Piotrowicach. Zdjęcie zrobiłam przez zakratowane okno, właściwe po ciemku, budynek niszczeje, a razem z nim to dzieło. Kilka lat temu budynek został podobno wystawiony na sprzedaż, ale chyba nie znalazł nowego właściciela. Czy ktoś wie, w którym roku powstała ta grafika/mozaika?

The graphic of Stefan Suberlak, which is located in a disused railway station building in Katowice - Piotrowice PL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz