15.06.2011

PRZYBYWAJCIE DZIŚ NA MARIACKĄ!

Dziś Katowice goszczą ekspertów, którzy już wkrótce zadecydują, które spośród pięciu polskich miast zostanie Europejską Stolicą Kultury 2016.
Eksperci odwiedzą również ulicę Mariacką, na której tego dnia wiele się będzie działo!

Między innymi:


Marzena Bugała - Azarko
"Katowice magiczne, niestandardowe, inne niż znacie,  takie które zaprzeczają stereotypowi miasta brudnego, nijakiego i szarego. To nie laurka dla Katowic, ale portret miasta, które nie daje  się łatwo zdefiniować. To i znacznie więcej zobaczycie na zdjęciach Marzeny Bugały – Azarko. Fotoreporterka Dziennika Zachodniego na co dzień w swoim obiektywie dokumentuje zmiany zachodzące w przestrzeni Śląska i Katowic – od zmieniającej się ulicy Mariackiej, po zmieniający się stosunek mieszkańców do przestrzeni i w końcu swojego miasta.  Zdjęcia, które zobaczycie w środę na Mariackiej nawiązują do projektu Europejskiej Stolicy Kultury – zobaczycie na nich Katowice, które zasługują na ESK 2016"
Gdzie: Oprawa Obrazów, Mariacka 11.

Marcin "Cozer" Markiewicz
Fotografia / Instalacja pt "Orientacja - Grawitacja. Fotografie powstały w 1999 roku, jako praca dyplomowa w PPSKAKiB w Opolu. Ten czarno - biały cykl to zbiór inscenizowanych portretów, prezentowanych w oryginalny sposób.
Autor: rocznik '77, wokalista, trębacz i autor tekstów zespołu KoNoPiAnS, fotograf  (ASP Poznań, PPSKAKiB Opole), listonosz na ulicy Mariackiej :)
Gdzie: przed Art Academy, Mariacka 8.

Joanna Nowicka
Trzy Miasta - Berlin, Amsterdam, Katowice.
"Fotografie powstały w ciągu ostatnich kilku lat. Berlin odkryłam trzy lata temu przy okazji wyjazdu wakacyjnego, miasto fascynujące, pełne sprzeczności. Amsterdam - ukochany, to miejsce w którym spędziłam prawie rok i wracam tam tak często jak mogę. Katowice – moje miasto rodzinne, które fotografuję nieustannie. Na różne sposoby i w różnym nastroju".
Gdzie: była Desa, Mariacka 10.

KoNoPiAnS
Muzycy swoją cośrodową próbę przeniosą na ulicę!
Otwarta próba muzyczna w stylu OldSchoolReggae zespołu KoNoPiAnS, w godzinach 17 - 21.
Gdzie: róg Mariackiej i Stanisława.


Kiedy: dziś, czyli środa 15 czerwca 2011.


Informacje prasowe:

ESK:   http://www.2016katowice.eu/index.php
Dziennik Zachodni:   http://www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/415373,eksperci-od-esk-w-srode-w-katowicach-co-zobacza,id,t.html#material_2
Mariacka.eu:   http://mariacka.eu/news/pokaz/462/mariacka-bardzo-artystycznieZapraszamy!! Zróbmy tłum!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz