25.02.2011

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy:

„Fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945 – 1989 w województwie śląskim”

który odbędzie się w czwartek 3.03.2011, o godz. 18.00
w Centrum Biurowym – wysoki parter (Stalexport)
ul. Mickiewicza 29, Katowice.
Wystawa potrwa do końca marca, wstęp wolny.

 
O projekcie:
"Fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945 - 1989 w województwie śląskim" to projekt realizowany od kilku miesięcy w ramach stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Celem projektu jest udokumentowanie charakterystycznej zabudowy lat 1945 – 89 w obecnych granicach województwa śląskiego i zebranie tego materiału w formie albumu fotograficznego. Do tej pory, w 17 miastach, powstały fotografie blisko 400 miejsc. Są to: budynki mieszkalne, osiedla mieszkaniowe, szpitale, przychodnie, przedszkola, szkoły, uczelnie, dworce, pomniki, rzeźby terenowe, mozaiki, obiekty kultury, pawilony handlowe, biurowce, budynki instytucji wszelakich, hale sportowe, zabudowania przemysłowe, kościoły, restauracje, hotele, domy wczasowe.
Przedsięwzięcie będzie kontynuowane, rozszerzone o kolejne miasta i obiekty.
Nadchodząca wystawa to rodzaj podsumowania dotychczasowej pracy, a prezentacja tych fotografii na pewno pomoże w usystematyzowaniu tematu i planowaniu kolejnych działań. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt fotografii, co stanowi jedynie część zgromadzonego materiału. Wybór miejsca ekspozycji oczywiście nie jest przypadkowy - dwie wieże przy ulicy Mickiewicza w Katowicach to obiekt wpisujący się w ten projekt. Patronat medialny: Biuro ESK 2016 Katowice
Sponsorzy: Biuro Centrum Sp. z o.o., Vertis.pl Internetowe Laboratorium Fotograficzne, Poligrafiamps.pl Sp. z o.o.
Welcome to the opening of exhibition!
"Photographic overview of postwar architecture 1945 - 1989 in Silesia"
Thursday - 3 March 2011, at 6 p.m.
Biuro Centrum, Mickiewicza Street 29, Katowice.
The exhibition will be open till the end of March.

1 komentarz:

  1. mnie się bardzo podobało Skarbie! jesteś Kochana! i przemówienie było elegancko! pięknie to zorganizowałaś! KC! /Kędzior :)

    OdpowiedzUsuń